تور ارمنستان سال 401 سالومه 41938 -021

قیمت تور ارمنستان هوای چنده؟ قیمت تور ارمنستان زمینی چنده ؟

A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary regelialia. It is a paradisematic country, in which roasted parts of sentences fly into your mouth.
18 مناطق خوب گردشگری
5000 تعداد ایرلانهای مشغول در ارمنستان
551 تعداد هتلها و مهناسراها
1,932,230 تعداد متوسط گردشگر در هر سال

معرفی اجمالی ارمنستان

بین قرن‌های 16 و 19، سرزمین سنتی ارمنی متشکل از ارمنستان شرقی و ارمنستان غربی تحت فرمانروایی امپراتوری‌های عثمانی و ایران قرار گرفت که در طول قرن‌ها بارها توسط هر یک از این دو حکومت می‌شد. در قرن نوزدهم، ارمنستان شرقی توسط امپراتوری روسیه فتح شد، در حالی که بیشتر بخش‌های غربی سرزمین سنتی ارامنه تحت سلطه عثمانی باقی ماند. در طول جنگ جهانی اول، 1.5 میلیون ارمنی که در سرزمین های اجدادی خود در امپراتوری عثمانی زندگی می کردند به طور سیستماتیک در نسل کشی ارامنه نابود شدند. در سال 1918، پس از انقلاب روسیه، همه کشورهای غیرروسی پس از پایان یافتن امپراتوری روسیه استقلال خود را اعلام کردند که منجر به تأسیس اولین جمهوری ارمنستان شد. تا سال 1920، این ایالت به جمهوری شوروی فدراتیو سوسیالیستی ماوراء قفقاز ملحق شد و در سال 1922 به یکی از اعضای مؤسس اتحاد جماهیر شوروی تبدیل شد. در سال 1936، دولت ماوراء قفقاز منحل شد و ایالت های تشکیل دهنده آن، از جمله جمهوری سوسیالیستی شوروی ارمنستان، به جمهوری های اتحادیه کامل تبدیل شد. جمهوری مدرن ارمنستان در سال 1991 در خلال فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی مستقل شد.
ارمنستان، با نام رسمی جمهوری ارمنستان، کشوری محصور در خشکی است که در ارتفاعات ارمنی آسیای غربی واقع شده است.بخشی از منطقه قفقاز است. و از غرب با ترکیه، از شمال با گرجستان، با کریدور لاچین زیر نظر نیروهای حافظ صلح روسیه،و آذربایجان از شرق، و ایران و منطقه آذربایجان نخجوان از جنوب هم مرز است. ایروان پایتخت و بزرگترین شهر است. ارمنستان یک دولت ملت واحد، چند حزبی و دموکراتیک با میراث فرهنگی باستانی است. اولین ایالت ارمنی اورارتو در سال 860 قبل از میلاد تأسیس شد و در قرن ششم قبل از میلاد با ساتراپی ارمنستان جایگزین شد. پادشاهی ارمنستان در قرن اول پیش از میلاد در زمان تیگران کبیر به اوج خود رسید و اولین دولتی در جهان شد که مسیحیت را به عنوان دین رسمی خود در اواخر قرن سوم یا اوایل قرن چهارم پس از میلاد پذیرفت.. تاریخ رسمی پذیرش مسیحیت توسط دولت 301 است. پادشاهی ارمنی باستان در اوایل قرن پنجم بین امپراتوری بیزانس و ساسانی تقسیم شد. تحت سلسله باگراتونی ها، پادشاهی باگراتید ارمنستان در قرن نهم بازسازی شد. این پادشاهی در سال 1045 که به دلیل جنگ علیه بیزانس رو به زوال بود، سقوط کرد و ارمنستان به زودی توسط ترکان سلجوقی مورد تهاجم قرار گرفت. یک شاهزاده ارمنی و بعداً یک پادشاهی ارمنستان کیلیکیایی بین قرن 11 و 14 در ساحل دریای مدیترانه قرار داشت.