کوش آداسی
معرفی کوش آداسی

این شهر در کنار خلیجی به همین نام در دریای اژه واقع شده است. جزیره گوورسینادا (به انگلیسی: Pigeon Island) توسط یک راهروی دست ساز به سرزمین اصلی کوش آداسی متصل است و در مجاورت تپه بزرگ Kese Dağı در نزدیکی مرکز شهر قرار دارد.

این شهر در 95 کیلومتری (59 مایل) جنوب ازمیر، مرکز شهری منطقه، و تقریباً 60 تا 70 کیلومتر (37 تا 43 مایل) در فاصله رانندگی از مقر استان آیدین، بسته به مسیر طی شده، واقع شده است. همسایگان آن عبارتند از Selçuk در شمال، Germencik در شمال شرقی و Söke در شرق و جنوب.

منطقه کوش آداسی در سال 2020 دارای 121.493 نفر جمعیت مسکونی بوده است، اگرچه تصور می‌شود که جمعیت واقعی در ماه‌های تابستان به بیش از نیم میلیون نفر افزایش می‌یابد به دلیل هجوم قابل توجه گردشگران داخلی و بین‌المللی و همچنین بازدیدکنندگان از خانواده یا بازدیدکنندگان.

بازگشت به اقامتگاه تابستانی خود این همچنین شامل کارکنان هتل و بار، کارگران ساختمانی و رانندگانی است که باید در/برای رستوران‌ها و سایر خدماتی که این بازدیدکنندگان را در خود جای می‌دهند کار کنند. علاوه بر گردشگران خارج از کشور، جامعه قابل توجهی از خارجی ها نیز وجود دارد که به طور دائم در این منطقه ساکن شده اند.