تور آنتالیا بلیط آنتالیا

پنجمین شهر پرجمعیت ترکیه و مرکز استان آنتالیا است. بزرگترین شهر ترکیه در سواحل مدیترانه خارج از منطقه دریای اژه با بیش از یک میلیون نفر در منطقه شهری می باشد.  شهری که آنتالیای کنونی نام دارد برای اولین بار در حدود 200 سال قبل از میلاد توسط سلسله آتالید پرگامون که به خیلی زود تحت تسلط رومیان قرار گرفت،تاسیس شد. حکومت رومیان شاهد پیشرفت آنتالیا بود، از جمله ساخت چندین بنای تاریخی جدید، مانند دروازه هادریان، و ازدیاد شهرهای همسایه. این شهر چندین بار تغییر کرده است، از جمله به سلطنت سلجوقی در سال 1207 و امپراتوری عثمانی در حال گسترش در سال 1391. حکومت عثمانی صلح و ثبات نسبی را برای پانصد سال در آن ارمغان آورد. این شهر پس از جنگ جهانی اول به مدت سه سال توسط ایتالیا اشغال شد، اما در جنگ استقلال توسط ترکیه تازه استقلال یافته بازپس گرفته شد. آنتالیا بزرگترین تفرجگاه دریایی بین المللی ترکیه است که در ریویرای ترکیه واقع شده است. توسعه در مقیاس بزرگ و بودجه دولتی باعث ارتقای گردشگری یافته  است. رکورد 13.6 میلیون گردشگر در سال 2019 از این شهر رکورد فوق اعاده ای می باشد.

قیمت بلیط آنتالیا

رزرو هتل در آنتالیا
قیمت هتلهای آنتالیا
 
تاریخچه آنتالیا
 
آتالیا به عنوان یک بندر دریایی در قرن دوم پیش از میلاد توسط آتالوس دوم فیلادلفوس، پادشاه پرگاموم تأسیس شد.
جانشین او آتالوس سوم فیلومتر اورگتس به رومیان سپرده شد. سنت پل، رسول و سنت برنابا از بندر دریایی برای مأموریت انجیلی خود به انطاکیه سوار شدند. “دروازه هادریان”، یک درگاه مرمرین از سه طاق یکسان، به یاد دیدار امپراتور هادریان در سال 130 پس از میلاد ساخته شد.
در طول قرون وسطی، این شهر یک دژ بیزانس و یک نقطه مهم برای نیروهایی بود که در طول جنگ های صلیبی به فلسطین می رفتند.
در سال 1207 توسط حاکم سلجوقی ترکیه، کی خسرو تصرف شد و به زودی به مهم ترین شهر و بندر منطقه تبدیل شد. اگرچه در سال 1391 برای اولین بار توسط سلطان عثمانی بایزید اول اشغال شد، اما الحاق آن به امپراتوری عثمانی تا اواخر قرن پانزدهم به تعویق افتاد به دلیل اختلال ناشی از حمله تیمور (تامور).
در قرارداد سه جانبه 1917 برای تقسیم امپراتوری عثمانی پس از جنگ بین ایتالیا، فرانسه و بریتانیا، ایتالیا مدعی آنتالیا و مناطق داخلی آن شد. نیروهای ایتالیایی این منطقه را در سال 1919 اشغال کردند اما در ژوئیه 1921 توسط نیروهای ملی گرای ترکیه بیرون رانده شدند. آنتالیا با آب و هوای گرم نیمه گرمسیری و مکان‌های باستانی فراوان در نزدیکی آن، تفرجگاه اصلی توریستی در ریویرای ترکیه است.
شهر قدیمی که توسط دیوارهای مستحکمی احاطه شده است که در دوره‌های رومی، بیزانسی و سلجوقی بازسازی شده‌اند، قله صخره‌ای کم ارتفاع مشرف به بندر را اشغال می‌کند. بناهای تاریخی قابل توجه در شهر عبارتند از یک برج باستانی که احتمالا زمانی به عنوان فانوس دریایی استفاده می‌شده است، و یک کالج مذهبی سلجوقی و مسجد مربوط به سال ۱۲۵۰.
آنتالیا کجاست ؟
آنتالیا در کجای ترکیه است؟  
استان آنتالیا (به ترکی: Antalya ili) در سواحل مدیترانه در جنوب غربی ترکیه، بین کوه‌های توروس و دریای مدیترانه واقع شده است. استان آنتالیا مرکز صنعت گردشگری ترکیه است و 30 درصد از گردشگران خارجی را به ترکیه جذب می کند.
آنتالیا در آسیا است یا اروپا ؟
آنتالیا و کل آناتولی ترکیه رسما آسیاست! اما بسیاری از اپراتورهای تور و شرکت‌های بیمه تعطیلات، آن را به عنوان بخشی از اروپا به حساب می‌آورند، بنابراین برای فهرست‌های TA نیز همین‌طور است.  
آیا آنتالیا شهری امن است؟
آنتالیا برای بازدید یک شهر توریستی بسیار امن و مطمعن می باشد،  نرخ جرم و جنایت  بسیار پایینی دارد و شاخص امنیت 74.5٪. است با این حال، باید اقدامات احتیاطی استاندارد را مانند هر شهر دیگری انجام دهید. ترکیه، به طور کلی، در مورد جرم و جنایت عمدتاً امن است و بزرگترین خطرات آن از وضعیت سیاسی و خطرات تروریسم ناشی می شود.